Stráca sa váš blog v záplave ostatných? Tieto SEO tipy vám pomôžu

A k tomu sa dopracujete, ak dodržíte týchto 10 zásad:

  1. Stavte na vlastnú doménu a hosting

Google preferuje to, čo návštevníci – a tých viac zaujme a presvedčí originálna stránka než všeobecná blogová šablóna a prípona.

  1. Vlastný obsah rozhoduje

Celý Google je postavený na tom, aby svojim zákazníkom poskytol dôveryhodné a relevantné výsledky. Preto je pre vaše SEO najdôležitejšia tvorba originálneho a užitočného obsahu. Ak váš príspevok niekomu pomôže, s väčšou pravdepodobnosťou ho bude zdieľať na sociálnych sieťach, kde sa môže šíriť ďalej. Nejde pritom len o text; Google veľmi oceňuje aj originálne fotografie, videá, podcasty či pluginy.

  1. Kvalita zaváži aj pri spätných linkoch

Spätné linky si nikdy nekupujte – Google by vás za to mohol vyradiť z databázy. Rozhoduje zdroj a dôveryhodnosť domény, ktorá na vašu stránku odkazuje. Jeden odkaz z dobrého zdroja spraví viac úžitku ako sto priemerných. Dôležitý je aj textový tvar linku.

  1. Prispôsobte svoju tému pre SEO

Dôveryhodnosť stránky pre Google zvyšujú aj také prvky ako prehľadné a moderné kódovanie, rýchlosť načítania stránky, originálne témy a funkčné linky. A vlastná téma vám pomôže odlíšiť sa od konkurencie na prvý pohľad.

  1. Štruktúra permalinkov

Permalink sa skladá z kmeňa a prípony. Kmeň je URL vašej stránky a prípona odkazuje na vaše podstránky a príspevky. V nastaveniach svojho blogu si môžete zmeniť prípony permalinkov tak, aby vystihovali, na čo odkazujú – môže ňou byť názov či kľúčové slová príspevku. Upravte však len nové permalinky! Ak zmeníte staré, pokazíte si spätné linky.

  1. Nainštalujte si sitemap

Ide o plugin, ktorý automaticky vygeneruje virtuálnu mapu vášho blogu pre Google a iné vyhľadávače, ktoré ho potom môžu lepšie zindexovať.

  1. Komentujte na iných blogoch

A to najmä na tých kvalitných. Zvýši vám to návštevnosť, povedomie u ľudí a pomôže získať cenné kontakty.

  1. Vybudujte si identitu na sociálnych médiách

Google veľmi zohľadňuje, ako pôsobíte na sociálnych médiách. Nadviažte kontakty na Twitteri, uverejňujte vlastný obsah, ktorý ľudia nenájdu na vašom blogu, zdieľajte ostatných. Vráti sa vám to.

  1. Používajte SEO pluginy

WordPress ich má celú hromadu. Jeden z najlepších je All in One SEO Pack.

  1. Čítajte, vzdelávajte sa a používajte SEOmoz

MOZ je zrejme najlepší zdroj informácií o SEO. Zo začiatku sa vám môže zdať, že je toho priveľa, ale ak sa budete priebežne vzdelávať, určite sa vám to vráti.

 

Zdroj: blogtyrant.com