Hnevá vás WordPress? Najčastejšie problémy a ich riešenia

  1. Moduly

Problém

Prvým orieškom je nájsť v záplave dostupných modulov tie kvalitné. Následne treba metódou pokus-omyl zistiť, ktoré prvky sú kompatibilné s našou témou. A keď sme s blogom konečne spokojní, čaká nás nepríjemné prekvapenie v podobe stránky pomalej ako slimák. Ani to však nie je všetko: váš domček z karát sa totiž pri najbližšej aktualizácii WordPressu môže zrútiť.

Riešenie

V súčasnej situácii nám nezostáva nič iné, len si prácne nájsť vhodnú kombináciu témy a modulov a modliť sa, aby to fungovalo.

  1. Zastaraný textový editor

Problém

Chýbajú v ňom základné prvky ako napríklad tabuľky. HTML zobrazenie sa nedá zväčšiť na celú obrazovku. Zmaže všetok kód okrem

, ktoré zase rozhádže formátovanie. A najmä: od roku 2003, kedy bola spustená prvá verzia, nedošlo k jeho aktualizácii. Ani raz.

Riešenie

Kvalitnými alternatívami sú napríklad pluginy Advanced či Ultimate Tiny MCE. A ak chcete presedlať na niečo úplne iné, skúste CKEditor.

  1. Komplikované editovanie

Ak budete chcieť na svojej stránke niečo zmeniť, pripravte sa na to, že budete musieť podstúpiť niekoľko krokov. Je dosť možné, že sa k zmene budete musieť prepracovať cez:

  • Stránku samotnú
  • Jeden alebo viac widgetov
  • Šablónu štýlov
  • Nastavenia relevantných modulov
  • A napokon nastavenia vašej témy

Riešenie

Bohužiaľ, žiadne. Chyba je už v samotnom softvéri WordPressu.

  1. Vyhľadávacie pole

Problém

Obdobné pole by navrhol hocikto so zrýchleným kurzom kódovania. Je také zlé, že ho nepoužíva ani oficiálna stránka WordPressu – a to o niečom vypovedá.

Riešenie

Stiahnite si hocijaké iné vyhľadávacie pole.

  1. Povolenia, povolenia a zase raz povolenia

Problém

Funkčnosť užívateľských rol. WordPress ich pozná šesť: super administrátor, administrátor, editor, autor, prispievateľ a odoberateľ. WordPress dovolí spravovať komentáre len užívateľom s hodnosťou administrátor alebo editor. To znamená, že ak máte veľkú stránku a potrebujete brigádnika na to, aby z komentárov odstránil urážlivé príspevky, musíte mu najskôr povoliť editovať príspevky. A to nedáva žiadny zmysel.

Riešenie

Je ich niekoľko. WordPress by mohol dovoliť prispievateľom spravovať komentáre pod ich vlastným článkom. Alebo by mohla vzniknúť nová rola spravovateľa komentárov. Alebo by užívateľom mohol umožniť vytvárať svoje vlastné role. Dá sa to.

  1. Upozornenia, kam sa človek pozrie

Problém

Upozornenia na to, že niekto práve upravuje príspevok, na ktorý ste klikli, sú fajn. WordPress vás ale upozorňuje, aj keď ide len o automatické ukladanie alebo keď úpravu vykonávate... vy.

Riešenie

WordPress by mohol zobrazovať mená používateľov, ktorí na príspevku pracujú, ešte predtým, než naň kliknete.

  1. Neľahký život administrátorov viacerých stránok

Problém

Vytvoríte si sieť niekoľkých stránok , aby ste si zjednodušili prácu, a WordPress vám na oplátku obmedzí právomoci administrátora. Akékoľvek úpravy, vrátane nových tém či modulov, musí vykonať super administrátor. A nedá sa to obísť.

Riešenie

Stačilo by pár riadkov kódu. Dočkáme sa?

  1. Sociálne médiá

Problém

WordPress nemá základné tlačidlá pre zdieľanie na najpopulárnejšie sociálne siete ako Twitter, Facebook, LinkedIn, či Reddit.

Riešenie

Zjednotiť tlačidlá na zdieľanie, aby sa pri každej téme či module nemuseli vytvárať nanovo.

  1. Jetpack

Problém

Na prvý pohľad sa to zdá jednoduché a užitočné: Jetpack je modul, ktorý umožní ľuďom používajúcim WordPress softvér na vlastnom hostingu využívať niektoré funkcie z WordPress.com. Aby ste ho ale mohli používať, musíte si najskôr vytvoriť účet na WordPress.com, čomu ste sa založením si vlastnej domény chceli v prvom rade vyhnúť.

Riešenie

Odstrániť podmienku založenia účtu na WordPress.com.